Den brankářů 2018

Novinky z Bkempu.cz

Dne v sobotu 23.6. 2018 jsme se zúčastnily Den brankářů 2018 od Just4keepers. Just4keepers je největší brankářská škola na světě, která působí ve 54 zemí světa. Na den brankářů také přijeli trenéři z Anglie přímo Manchester United a Luděk Mikloško. Pořadatelem Den brankářů je Martin Jícha st. a jeho tři synové Martin ml., Tomáš a Filip, kteří mají jako brankářská rodina od společnosti Just4keepers výhradní zastoupení pro ČR.

Den brankářů 2018 bylo setkání brankářů z celé republiky si zasoutěžit jeden na jednoho. Není to jako u hráčů. Je to střelba a zároveň chytání jeden na jednoho v určitém čase. Kdo dá nevíce gólu v určeném čase vyhrává. Nemyslete si je to velice náročné na fyzičku, sílu, myšlenka, postřeh, obratnost a přesnost střelby. Soutěž jeden na jednoho je dvě branky proti sobě v určité vzdálenosti, rozměry, časovém úseku, dnes 2 minuty a 45 vteřin a pravidly. Když během turnaje máte celkem 10 a více zápasů je toho dost.

Měli jsme zastoupení za okres Strakonice 3 brankáře a ostudu neudělali. Zúčastnili se v kategorii mladší žáci Natálie Kostohryzová ( jediná holka ) se umístila na 16 místě a Jakub Potůček se umístil na 17 místě z 25 brankářů této kategorie, oba z TJ Blatná. V kategorii mladší dorost se zúčastnil Petr Lukeš za Junior Strakonice se umístil na krásném 5 místě, kde porazil i brankáře z Viktorii Plzeň ze 16 brankářů této kategorie.

Den brankářů se celkem zúčastnilo 105 brankářů z celé České republiky. Byly zde třeba ze Sparta Praha, Olomouc, Plzeň, Liberec, Jablonec nad Nisou, Jihlava,…